Gjelder for Universitetssykehuset Nord-Norge HF, Nordlandssykehuset HF, Helgelandssykehuset HF og Finnmarkssykehuset HF

Sårbehandlingsprodukter - regional

Avtalen gjelder fra 26. september 2019 og er forlenget til 26. september 2023

Rammeavtalene gjelder for alle foretakene.

Hvem er leverandører?

Det er inngått (ikke overlappende) avtaler med 9 leverandører på dette området:

3M NORGE
Kontaktperson: Torstein Hegland 
E-post: thegland@mmm.com

ESSITY
Kontaktperson: Morten Kjos 
E-post: morten.kjos@essity.com

CONVATEC
Kontaktperson: Wenche Strøm-Magnussen
E-post: wenche.strom-magnussen@convatec.com

MEDIQ
Kontaktperson: Wenche Fagerlid
E-post: anbud.no@mediq.com

MÖLNLYCKE
Kontaktperson: Jørund Estenstad
E-post: Jorund.Estenstad@molnlycke.com

NORGESPLASTER
Kontaktperson: Karen Lundal
E-post: kjlundal@norgesplaster.no

ONEMED
Kontaktperson: Trond OleMolden
E-post: Trond.Ole.Molden@onemed.com

PARTNERMED
Kontaktperson: Trine Andersen
E-post: trine@partnermed.no

SMITH & NEPHEW
Kontaktperson: Thomas Rosè-Borge 
E-post: thomas.borgerose@smith-nephew.com

Produkter på avtale

3M NORGE

  • IV-fiksering steril, antimikrobiell

  • IV-fiksering steril, PVK-bandasje

  • Mikroporøs tape

  • Plaster med sårpute

  • Skumtape


ESSITY

  • Fikseringsfilm

  • Hydrogel

  • Kortelastiske kompresjonsbind

  • Kompresjonsbind, selvheftende/-klebende

  • Flerlagskomprimerende bandasjer

  • Silketape

  • Tekstiltape

CONVATEC 

  • Barrierefilm

  • Geldannende bandasje uten sølv

  • Geldannende bandasje med sølv

MEDIQ 

  • Hydrokolloide bandasjer

  • Langelastiske bandasjer

  • Skumbandasje uten klebekant

  • Tubebandasje, tekstil

MÖLNLYCKE 

  • Fikseringstape

  • Operasjonsbandasje med limkant

  • Operasjonsbandasje med superabsorbenter og hudvennlig/silikon klebekant

  • Silikontape

  • Superabsorberende bandasjer

  • Sårkontaktlag, silikon

NORGESPLASTER 

  • Fingerstrømper

  • Honninggel


ONEMED 

  • Tubebandasje, nett


PARTNERMED 

  • Finger, skumbandasjer

SMITH & NEPHEW 

  • Bandasjer, antimikrobiell, sårkontakt

  • Operasjonsbandasjer, m/limkant, vanntett

  • Skumbandasje m/klebekant av silikon

  • Skumbandasje m/klebekant, lim

  • Sårkontaktlag, salvekompress

Kontaktpersoner helseforetak

Finnmarkssykehuset
Kontaktperson: Trond Amundsen
Telefon: 789 69 929
Epost: trond.dagfinn.amundsen@finnmarkssykehuset.no

Kontaktperson: Øyvin Grongstad
Telefon: 906 03 041
Epost: oyvin.grongstad@finnmarkssykehuset.no​

Helgelandssykehuset
Kontaktperson: Karl Åsmund Nagelhus 
Epost: Karl.Asmund.Nagelhus@helgelandssykehuset.no

Nordlandssykehuset
Kontaktperson: Ola Ruus
Epost: ola.ruus@nordlandssykehuset.no

Universitetssykehuset Nord-Norge
Kontaktperson: Anders Karlberg 
Epost: Anders.Karlberg@unn.no

Dokumenter

Ved behov for innsyn i dokumenter tilknyttet avtalen, kontakt avtaleforvaltning ved Sykehusinnkjøp HF, divisjon nord avtaleforvaltning.dn@sykehusinnkjop.no

 

Slik brukes avtalen

For detaljert informasjon om bestillingsrutiner hos ditt HF,  henvend deg til kontaktpersonen i ditt helseforetak.

Innlogging for brukere og leverandører

For kunder på avtalen, kan innlogging i Innkjøpsportalen benyttes. Her får du tilgang til prislister og annen relevant informasjon.

Om du ikke er bruker på innkjøpsportalen og har spørsmål om prislister eller statistikk, så kan du få dette ved å ta kontakt på e-post avtaleforvaltning.dn@sykehusinnkjop.no.

Logg inn (innkjøpsportalen)

Leverandører oppdaterer informasjon og leverer statistikk i ved å følge lenken under.

Logg inn (leverandørstatistikk)

Spørsmål eller avvik

Avvik eller reklamasjoner på avtalen registreres i Reklamasjonsportalen. En veileder for bruk av reklamasjonsportalen finner du her.

Leverandører må opprette egen bruker på «min side» i leverandørportalen for å sende avvik. Forespørsel sendes til leverandorstatistikk@sykehusinnkjop.no

Har du spørsmål om bruk av avtalen, anmodning om endringer eller andre tilbakemeldinger? Send epost til avtaleforvaltning.dn@sykehusinnkjop.no​.

Fant du det du lette etter?