Sårbehandlingsprodukter - regional

Gjelder for Universitetssykehuset Nord-Norge HF, Nordlandssykehuset HF, Helgelandssykehuset HF og Finnmarkssykehuset HF

Avtalen gjelder fra 26. september 2019 til 26. september 2021, med mulighet for prolongering i inntil 2 år.

Rammeavtalene gjelder for alle foretakene, for NLSHs del gjelder tiltredelse fra 1. januar 2020. Implementeringsdato er satt til 01 januar 2020, men det er mulig å handle på avtalene fra signeringsdato. 

Hvem er leverandører?

Følgende ni leverandører er valgt: 

3M NORGE
Kontaktperson: Torstein Hegland 
E-post: thegland@mmm.com

BSN (ESSITY)
Kontaktperson: Morten Kjos 
E-post: morten.kjos@essity.com

CONVATEC
Kontaktperson:Rolf Lønseth; 
E-post: rolf.lonseth@convatec.com

MEDIQ
Kontaktperson:Wenche Fagerlid; 
E-post: anbud.no@mediq.com

MÖLNLYCKE
Kontaktperson: Arne Henrik Widerøe; 
E-post: ArneHenrik.Wideroe@molnlycke.com

NORGESPLASTER
Kontaktperson: Karen Lundal
E-post: kjlundal@norgesplaster.no

ONEMED
Kontaktperson: Jan Knoph, 
E-post: jan.knoph@onemed.com

PARTNERMED
Kontaktperson:Trine Andersen; 
E-post: trine@partnermed.no

SMITH & NEPHEW
Kontaktperson:Thomas Rosè-Borge 
E-post: thomas.rose-borge@smith-nephew.com

Produkter på avtale

3M NORGE

  • IV-fiksering steril, antimikrobiell

  • IV-fiksering steril, PVK-bandasje

  • Mikroporøs tape

  • Plaster med sårpute

  • Skumtape


BSN (ESSITY)

  • Fikseringsfilm

  • Hydrogel

  • Kortelastiske kompresjonsbind

  • Kompresjonsbind, selvheftende/-klebende

  • Flerlagskomprimerende bandasjer

  • Silketape

  • Tekstiltape

CONVATEC 

  • Barrierefilm

  • Geldannende bandasje uten sølv

  • Geldannende bandasje med sølv

MEDIQ 

  • Hydrokolloide bandasjer

  • Langelastiske bandasjer

  • Skumbandasje uten klebekant

  • Tubebandasje, tekstil

MÖLNLYCKE 

  • Fikseringstape

  • Operasjonsbandasje med limkant

  • Operasjonsbandasje med superabsorbenter og hudvennlig/silikon klebekant

  • Silikontape

  • Superabsorberende bandasjer

  • Sårkontaktlag, silikon

NORGESPLASTER 

  • Fingerstrømper

  • Honninggel


ONEMED 

  • Tubebandasje, nett


PARTNERMED 

  • Finger, skumbandasjer

SMITH & NEPHEW 

  • Bandasjer, antimikrobiell, sårkontakt

  • Operasjonsbandasjer, m/limkant, vanntett

  • Skumbandasje m/klebekant av silikon

  • Skumbandasje m/klebekant, lim

  • Sårkontaktlag, salvekompress

Kontaktpersoner i Sykehusinnkjøp

Portrett

Veronika Kristin Steensen

Avtaleforvalter 
veronika.kristin.steensen@sykehusinnkjop.no
+47 952 04 270


Kontaktpersoner helseforetak

Finnmarkssykehuset: 
Kontaktperson: Kristin Agersen 
E-post: Kristin.Agersen@finnmarkssykehuset.no

Helgelandssykehuset: 
Kontaktperson: Karl Åsmund Nagelhus 
E-post: Karl.Asmund.Nagelhus@helgelandssykehuset.no

Nordlandssykehuset: 
Kontaktperson:Ørnulf Thorbjørnsen 
E-post: Ornulf.Thorbjornsen@nordlandssykehuset.no

Uniersitetssykehuset Nord-Norge: 
Kontaktperson:Anders Karlberg 
E-post: Anders.Karlberg@unn.no

Dokumenter

Slik brukes avtalen

For detaljert informasjon om bestillingsrutiner hos ditt HF,  henvend deg til kontaktpersonen i ditt helseforetak.

Innlogging for brukere og leverandører

For kunder på avtalen, kan innlogging i Innkjøpsportalen benyttes. Her får du tilgang til prislister og annen relevant informasjon.

Om du ikke er bruker på innkjøpsportalen og har spørsmål om prislister eller statistikk, så kan du få dette ved å ta kontakt på e-post avtaleforvaltning.dn@sykehusinnkjop.no.


Leverandører oppdaterer informasjon og leverer statistikk i ved å følge lenken under.

Spørsmål eller avvik

Har du spørsmål eller tilbakemeldinger? Send e-post til avtaleforvaltning.dn@sykehusinnkjop.no.

Ønsker du å melde avvik på avtaler? Send e-post til avvik.dn@sykehusinnkjop.no.


Fant du det du lette etter?