Nasjonal avtale

Gips, ortoser og krykker

Avtalen gjelder fra 1. september 2017 til 31. august 2021. Avtalen er prolongert fult ut.

Avtalen gjelder levering av gips, ortoser og krykker.

Hvem er leverandører?

Under finner du en oversikt over hvilke leverandører det er inngått avtale med, og deres kontaktpersoner:

Essity Norway AS: Morten Kjos, e-post Morten.kjos@essity.com, telefon 909 49 472.

3M Norge AS: Torstein Hegland, e-post thegland@mmm.com, telefon 907 71 743.

Camp Scandinavia AS: Unni Sandkvist, e-post Unni.sandkvist@camp.no, telefon 478 25 270.

Össur Nordic AB: Johan Liljeholm, e-post jliljeholm@ossur.com, telefon +46 706 592115.

NordiCare O. & R. AB: Louise Roos, e-post Louise.roos@nordicare.se, telefon +46 707 909431.

Ortopro AS: Tom Bøe, e-post Tom.boe@ortopro.no, telefon 400 22110.

DJO Nordic AB: Ole Hansen (avtaleansvarlig) e-post Ole.hansen@djoglobal.com, telefon +45 246 05057. Anne-Berit Auran (produktansvarlig), e-post Anne-berit.auran@djoglobal.com, telefon 415 25611.

JHInova AB: Jan Häggström, e-post Jan.haggstrom@jhinova.se, telefon +46 767 879737

Puls AS: Geir Syvertsen, e-post Geir.syvertsen@puls-norge.no, telefon 970 00 303.

Gips

Produkt / leverandør / avtalenummer:

  • Gips, natur / BSN Medical AB / 11540203
  • Gipslaske, natur / BSN Medical AB / 11540203
  • Gips, syntetisk: rigid, semirigid og laske uten foring / 3M Norge AS / 11540202
  • Gipslaske, syntetisk med foring / BSN Medical AB  /11540203
  • Gipsstrømpe/hudbeskyttelsesstrømpe / BSN Medical AB / 11540203
  • Gipspolstring/foring, natur / BSN Medical AB / 11540203
  • Gipspolstring/foring, syntetisk / BSN Medical AB / 11540203
  • Kantpolstring / BSN Medical AB / 11540203
  • Selvklebende foring / BSN Medical AB / 11540203

Ortoser

Produkt / leverandør / avtalenummer:

  • Håndleddsortose / Camp Scand. AS / 11540204
  • Albueortose / Össur Nordic AB / 11540209
  • Frakturortose humerus / NordiCare O. & R. AB / 11540206
  • Stiv nakkekrage til bruk i traumesammenheng / Ortopro AS / 11540207
  • Stiv nakkekrage til frakturbehandling/postoperativt / Össur Nordic AB / 11540209
  • 3-punkts korsett / Camp Scand. AS / 11540204
  • Ryggbelte / DJO Nordic AB / 11540205
  • Abduksjonspute for spebarn / Össur Nordic AB / 11540209
  • Abduksjonsortose for små barn / Ortopro AS / 11540207
  • PCL-ortose / JHInova AB / 11540201
  • Sidestabiliserende kneortose / JHInova AB / 11540201
  • Ortose med fast ankelledd / DJO Nordic AB / 11540205
  • Ortose med justerbart ankelledd Camp Scand. AS 11540204
  • Sidestabiliserende ankelortose for bruk i sko DJO Nordic AB 11540205
  • Fotavlastende sko med stiv såle (gipssko) DJO Nordic AB 11540205

Armslynger

Produkt / leverandør / avtalenummer:

  • Fatle formsydd, justerbar / BSN Medical AB / 11540203
  • Trekanttørkle / BSN Medical AB / 11540203
  • Armslynge på rull / BSN Medical AB / 11540203
  • Skulderbandasjer / BSN Medical AB / 11540203

Annet

Produkt / leverandør / avtalenummer:

  • Albuekrykker / Puls AS / 11540208
  • Plasterstrekk / BSN Medical AB / 11540203

Kontaktpersoner i Sykehusinnkjøp

Portrett

Ann-Kristin Johnsen

prosjektleder anskaffelser 
Ann-Kristin.Johnsen@sykehusinnkjop.no
+47 905 34 446

Portrett

Aina Birgitte Joki

rådgiver anskaffelser 
Aina.Joki@sykehusinnkjop.no
+47 414 43 715



Dokumenter


Innlogging for brukere og leverandører

For kunder på avtalen, kan innlogging i Innkjøpsportalen benyttes. Her får du tilgang til prislister og annen relevant informasjon. Dersom du ikke har bruker, må du kontakte ditt helseforetak. 

Leverandører oppdaterer informasjon og leverer statistikk i ved å følge lenken under.

Logg inn (leverandørstatistikk)

Spørsmål eller avvik

Har du spørsmål eller tilbakemeldinger? Send e-post til avtaleforvaltning@sykehusinnkjop.no.

Ønsker du å melde avvik på avtaler? Send e-post til avvik@sykehusinnkjop.no.